Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Црна хроника2 часа

  Словенка пронашла експлозив во куќата на нејзиниот починат брат во Крушево

  Државјанка на Словенија на возраст од 64 години во попладневните часови на 17. јануари, во полициската станица во Крушево пријавила...

  Македонија2 часа

  Заев повика на одговорност од партиите за законот за Јавно обвинителство

  „Да седнеме како одговорни политичари и да преземеме одговорност за системско решение за Законот за Јавно обвинителство, бидејќи тоа е...

  Црна хроника3 часа

  Мигрант од Мароко бил држен како заложник во Ваксинце

  Мигрант од Мароко бил држен како заложник во Ваксинце. Како што информира полицијата, вчера околу 11.00 часот во Полициска станица...

  Македонија4 часа

  (Видео) ВМРО-ДПМНЕ од понеделник започнува со кампањата ,,Обновата пред вашиот дом”

  „Три години Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира.Економијата е...

  Македонија5 часа

  Манчевски: Го осудуваме секој обид за злоупотреба и мобинг врз јавната администрација

  Владата и Министерството за информатичко општество и администрација, изминатите две и пол години посветено работат на тоа злоупотребите, партизацијата и...