Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Свет2 минути

  (Видео) Огромни експлозии во Бејрут, се треселе згради оддалечени неколку километри

  Неколку експлозии одекнале во Бејрут, а на социјалните мрежи се објавени видеа на кои се гледа страшниот момент. Експлозиите се...

  Црна хроника2 часа

  Украдени акумулатори за напојување на скопскиот аерoдром

  Непознати лица украле акумулатори кои служеле за напојување на слетна точка на скопскиот аеродром. Според информациите на МВР, вчера во...

  Македонија2 часа

  Невреме во Скопје со пороен дожд и град

  Силно невреме со пороен дожд, грмежи и град го зафати попладнево Скопје. Улиците побелеа од градот што паѓаше, а беше...

  Свет4 часа

  Научник од „Харвард“: Ни требаат евтини тестови за Ковид-19 и повеќе тестирања

  Истражувачите повикуваат на употреба на брзи тестови, кои се евтини и кои можеби не се толку точни, но тестирањето може...

  Спорт4 часа

  Санчо ќе заработи 88.000.000 евра за пет години

  Манчестер Јунајтед до 10 август ќе го заврши трансферот на Џејдон Санчо. „Црвените ѓаволи“ англскиот репрезентативец подготвиле пет годишен договор...