Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Свет9 часа

  (Видео) Менхетен во мрак, над 180 илјади луѓе останаа без струја

  Поради прекин во електричната енергија, голем дел од Менхетен остана во темнина разно изутринава. Десетици илјади луѓе во другите населби...

  Спорт10 часа

  Добри вести од Полска, холандскиот велосипедист се разбуди од кома

  Холандскиот велосипедист Фабио Јакобсен се разбуди од кома по два дена од тешкиот пад во завршницата на етапата на „Tour...

  Црна хроника12 часа

  Син го пронашол татка си обесен во гаража во Скопско

  Вчера во 15:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража го пронашло обесен...

  Регион13 часа

  Забранет влез во Грција преку „Евзони“ од 22 до 6 часот наутро

  Министерството за внатрешни работи извести дека ќе биде забранет влезот во Грција преку преминот „Евзони“ од 22 до 6 часот...

  Македонија15 часа

  Во Геријатриската болница во Скопје 17 пациенти заболени од коронавирус

  Седумнаесет пациенти во ЈЗУ Специјализираната болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ во Скопје се позитивни на коронавирусот. „На 3.8.2020...