Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија59 минути

  Посебен сообраќаен режим во Скопје за Задушница

  Поради верскиот празник Задушница, викендов, 22 и 23 февруари, во периодот од 6 до 16 часот на гробиштата во Бутел,...

  Македонија1 час

  Променливо облачно време со северен ветер

  Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен...

  Спорт2 часа

  Сензација во Јапонија, Зубчиќ победи во велеслалом

  Филип Зубчиќ ја забележа првата победа во кариерата со што влезе во историјата на хрватското скијање. Зубчиќ со триумфот во...

  Македонија3 часа

  Без струја делови на Гази Баба

  Од „ЕВН Македонија“ информираат дека се планирани технички зафати во електросистемот на град Скопје и без електрична енергија ќе останат...

  Регион13 часа

  Полицајци во Грција нелегално издавале пасоши на криминалци, покрената е истрага

  Грчките власти покренаа истрага против 6 полицајци и 27 други лица под сомнение за вмешаност во голема измама со лажни...