Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Црна хроника54 минути

  Четворица скопјани претепале чувар зошто ги пријавил во полиција

  Приведени четворица напаѓачи од Скопје, бидејќи доцна синоќа, на автобуската станица во населбата „11 Октомври“ во Кисела Вода, физички нападнале...

  Свет3 часа

  Сандерс води во Невада, порача дека ќе работи спротивно од Трамп

  Сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс според проценките на Си-ен-ен победи на кокусот на демократите во Невада, додека поранешниот потпретседател на...

  Спорт3 часа

  Мајк Тајсон му се „ситеше“ на Вајлдер за поразот? (видео)

  Мајк Тајсон беше еден од најрадосните гледачи во Лас Вегас откако боксерот кој го носи името во негова чест, Тајсон...

  Македонија3 часа

  Сончево со температури до 16 степени

  Времето претпладне студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Максималната температура ќе...

  Економија15 часа

  Авиокомпаниите губат речиси 30 милијарди долари поради коронавирусот

  Авиокомпаниите од азиско-пацифичкиот регион поради коронавирусот ќе загубат 27,8 милијарди долари, додека пак побарувачката за авиобилети во тој регион ќе...