Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет4 минути

  Сорос: Европа треба да се соочи со својата албанофобија

  Постојат прикриени предрасуди и нетрпеливост кон етничките Албанци во Западна Европа, што не може да се потценат при одбивањето на...

  Македонија32 минути

  Обвинителството ги демантира пишувањата на весникот „Ла Верита“

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција најостро ги демантира наводите изнесени денеска во италијанскиот весник „Ла...

  Црна хроника3 часа

  Над 180 казни за возачи во Скопје за брзо возење, алкохол и други прекршоци

  Одделението за безбедност на сообраќајот при СВР Скопје вчера во периодот од 06.00 до 24.00 часот спроведе акциска контрола за...

  Црна хроника3 часа

  Албанец сокрил 11 килограми марихуана во својот автомобил

  На излез од државта на граничниот премин Богордица,при царинска контрола на автомобил „Мерцедес“ со албански регистарски ознаки, управувано од албански...

  Црна хроника3 часа

  Скопјанец тешко повреден во судир на две возила

  Педесетичетиригодишен скопјанец е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера на крстосницата од ул.„Аминта Трети“ со ул.„Орце Николов“...