Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет1 час

  Трамп : Хамнеј да внимава што зборува

  Американскиот претседател Доналд Трамп го предупреди иранскиот верски водач да биде претпазлив во врска со изјавите. „Таканаречениот супериорен лидер во...

  Регион2 часа

  Тирана: Повеќе од 5.000 мигранти побарале азил во Албанија

  Во 2019 година повеќе од 5.000 бегалци и мигранти побараат азил во Албанија. Мигрантите обично ја користат рутата преку Девол...

  Свет2 часа

  Пукање во САД: Убиени четири лица, еден ранет

  Четири лица загинаа, а едно е повредено во пукање што се случи во американската сојузна држава Јута, соопшти полицијата. Пукањето...

  Спорт2 часа

  Германија е првата меч топка за полуфинале на „коцкастите“ на ЕП

  Ракометните селекции на Хрватска и Германија досега одиграле 11 меча на големите натпреварувања, вечерва во Виена, во „Штадхале“ во 20.30...

  Македонија3 часа

  СДСМ : Повеќе нема присилно извршување за социјално загрозените граѓани

  „СДСМ продолжува со реализацијата на одговорните политики кои обезбедуваат подобар животен стандард за граѓаните и го враќаат достоинството.Измените во законот...