Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Македонија4 минути

  СЈО засега не бара притвор за Мијалков по другите обвиненија

  Специјалното јавно обвинителство освен за случајот „Таргет-Тврдина“, засега нема побарано притвор за Сашо Мијалков по другите предмети кои се водат...

  Македонија14 минути

  Мицевски: Има простор за дебата, да се подобри нашиот предлог за амнестија

  Дали целта е вистинско помирување или порамнување, запраша координаторот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, на прес-конференција истакнувајќи дека од неговата партија...

  Свет38 минути

  (Видео) Сообраќајна несреќа во Австралија, камион виси од мост

  Сообраќајна несреќа ги блокираше дел од автопатите во Австралија. Камион кој пренесувал производи од живина во австралиската сојузна држава Викторија...

  Крвав четврток2 часа

  Во судот се изведуваат писмени докази за настаните од 27 април

  Со получасовно задоцнување во Kривичниот суд утрово продолжи судењето за настаните од 27 април. На почетокот од судското рочиште обвинителката...

  Црна хроника3 часа

  Притвор за Албанец кој вооружен илегално престојувал во Македонија

  Триесетгодишен државјанин на Албанија се сомничи за сторено кривично дело неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје, информираат од...