Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Македонија2 часа

  Иванова: Неточни и целосно неосновани се обвинувањата на Милошоски

  Генералната секретарка на Собранието, Цветанка Иванова, го отфрла како неточен и целосно неоснован обидот на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски,...

  Свет3 часа

  Инцидент со „Делта ерлајнс“ : Авион “пропаднал“ 9.000 метри за седум минути

  Патниците кои патувале од Атланта во сојузната држава Џорџија за Форт Лодердејл на Флорида со авионот на американската авиокомпанија „Делта...

  Македонија4 часа

  Милошоски: Владата се плаши да им дозволи на пратениците да направат увид во СЈО

  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, изјави дека е очигледно оти владејачката коалиција СДСМ и ДУИ сè повеќе се плашат од...

  Црна хроника4 часа

  Стружанец фатен со марихуана почнал да бега од полицијата, но паднал и се повредил

  Жител од струшкото село Радолишта бил приведен од полицијата кога во неговиот автомобил била пронајдена марихуана. Како што информираат од...

  Економија5 часа

  Бил Гејтс годинава заработил 16 милијарди долари

  Иако годинава донира над 35 милијарди долари во хуманитарни цели, Бил Гејтс од почетокот на 2019 заработил 16 милијарди, па...