Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Македонија15 минути

  Превозот и денеска е бесплатен, граѓаните може да пријават ако има вклучен апарат за наплата

  Автобускиот превоз во Скопје и денеска е бесплатен поради загадувањето на воздухот. „Одлуката, која е дел од мерките за намалување...

  Вести1 час

  Британски медиуми: Тереза ​​Меј има план Б, а тој изгледа како план А

  Британската премиерка Тереза ​​Меј го претстави својот план Б за брегзит, а според тамошните медиуми тој е сличен на планот...

  Македонија2 часа

  Поради појава на магла намалена видливоста во Битола и Стража

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, информриаат од Авто мото-сојузот на Македонија. Оттаму додаваат дека поради...

  Свет3 часа

  Црниот биланс во експлозијата на нафтовод во Мексико надмина 90 лица

  Повеќе од 90 лица загинаа во експлозијата на оштетен нафтовод во централната мексиканска држава Хидалго, вели гувернерот Омар Фајад. Претходната...

  Свет3 часа

  Израелски град ги „брише” жените од погледот на јавноста

  Ултраортодоксна општина источно од Тел Авив избришала политичарка од една рекламна кампања, што не е прв случај, а некои луѓе...