Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет5 часа

  Смртни казни за шест лица поради тероризам во Египет

  Египетскиот суд им досуди смртна казна на шест лица обвинети за терористички напади во Кердаси, во близина на познатите пирамиди...

  Македонија5 часа

  Нов пожар кај Велеполе кон Кондово и Свиларе, гори борова шума

  Нов пожар избувна вечерва спроти скопското село Љубин кај местото Велеполе, меѓу селата Кондово и Свиларе. Гори борова шума. Противпожарната...

  Регион7 часа

  Синдикатот најавува целодневен штрајк на приштинскиот аеродром

  Независниот синдикат на вработените најави целодневен штрајк на приштинскиот аеродром в среда, 21 август. Вработените на аеродромот денеска штрајкуваа еден...

  Регион8 часа

  Харадинај и Ахмети предизборно ќе коалицираат

  Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), премиерот во оставка Рамуш Харадинај, и претседателот на Социјалдемократската партија на Косово...

  Црна хроника9 часа

  Дебранка го пријавила поранешниот сопруг за инцест

  МВР информира дека вчера во 15:15 часот во Полициската станица Дебар 50-годишна жена пријавила дека во периодот од 14.07. до...