Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Култура52 минути

  Македонски филм првпат во трка за престижната награда „Лукс“

  Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на режисерката Теона Митевска, по селекцијата во Берлин, успехот во Пула и...

  Регион59 минути

  Шумски пожар во источна Атика

  Голем шумски пожар избувна во источнот дел на Атика, поточно во општината Рафина. Во гаснењето на пожарот учествуваат 47 пожарникари...

  Црна хроника2 часа

  Кавадарчани пазареле со фалсификувани пари

  Полицијата во Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за...

  Црна хроника2 часа

  Шеесет и еден мигрант откриени во камион на патот Неготино – Скопје

  Шеесет и еден мигрант вчера се откриени во камион со скопски регистарски ознаки на автопатот Неготино – Скопје, во близина...

  Македонија3 часа

  Почна акција за ослободување на заробени дрвја во Скопје

  Градот Скопје во соработка со општините Центар, Карпош, Чаир и Аеродром денеска почна акција за ослободување поголем број заробени дрвја...