Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Македонија8 часа

  Спортските сали во Карпош, Кисела Вода, Радовиш и Куманово им се враќаат на општините

  Владата на седница донесе одлука спортските сали Партизан и Расадник да им бидат вратени на Општина Карпош и на Општина...

  Спорт9 часа

  Суспензија од 2 меча за црвениот картон на Пандев против Лече

  Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и предводник на калчолигашот Џенова, Горан Пандев доби суспензија од 2 меча поради црвениот картон...

  Свет11 час

  Путин: Ако Киев ја затвори границата, во Донбас може да се случи нова Сребреница

  Затворањето на границата меѓу Украина и двете самопрогласени републики на истокот од Украина, без да се осигура заштитата на граѓаните...

  Спорт12 часа

  Ѓорѓевиќ го тужи Панатинаикос за 350.000 евра

  Екс-селекторот на кошаркарската селекција на Србија, Александар Ѓорѓевиќ го тужи грчки Панатинаикос. Како што пренесува српски „Телеграф“. Ѓорѓевиќ бара од...

  Македонија13 часа

  (Видео) Кадиев: Ни оди во прилог тоа што сведоците велат дека Јанева не барала пари

  Адвокатот на Катица Јанева, Дељо Кадиев, по судењето за случајот „Рекет“, изјави дека имало неконзистентност во изјавите и потврди дека...