Контакт

Актуелно

Свет2 минути

Скандал во Ватикан поради истекување на информации – шефот на обезбедувањето поднесе оставка

Доменико Џани, кој е долгогодишниот шеф на обезбедувањето во Ватикан и главен телохранител на папата Франциск, денеска поднесе оставка поради...

Свет57 минути

Ердоган: Апсолутно ќе ја завршиме работата што ја почнавме

Одлучни сме да ја продолжиме операцијата до крај, и покрај заканите. Ова го изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган...

Македонија2 часа

Дескоска во Советот на Европа: Се надевам дека нема да ја загубиме шансата за преговори со ЕУ

Министерката за правда, Рената Дескоска, се обрати на денешната конференција за министри за правда во Советот на Европа, која се...

Црна хроника3 часа

Возило прегази велосипедист во Тетовско

Возило прегази велосипедист на локален пат за селото Пирок, Тетовско. Како што информираат од МВР, со возилото управувал С.С.Х.(30) од...

Свет5 часа

Шпанскиот суд издаде наредба за апсење на Пучдемон

Врховниот суд во Шпанија издаде европски налог за апсење на поранешниот каталонски лидер, Карлес Пучдемон. Според информациите, налогот е издаден...