Контакт

Актуелно

Свет8 минути

(Видео) Морничави снимки од земјотресот од 7,6 степени на Филипините

На социјалните мрежи објавена е вознамирувачка снимка од моментот на силниот земјотрес со јачина од 7,6 степени според Рихтер што...

Македонија2 часа

Се работи на развојот за производство на првиот македонски дрон

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска заедно со премиерот Димитар Ковачевски и вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи беше во...

Регион4 часа

Вучиќ: Лавров во Скопје ја кажа вистината кога е Србија во прашање

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на Министерскиот совет на ОБСЕ во...

Регион5 часа

ЕУ бара Охридскиот договор да се вклучи во преговарачката рамка за Србија

Европската унија (ЕУ) формално ќе побара од Европската комисија да ги вклучи обврските од договорот за патот кон нормализација на...

Спорт8 часа

Лазаров: му се восхитувам на Вардар за двете европски титули, но од тие успеси репрезентацијата немаше никаков бенефит

Foto/facebook.com/rkalkaloid Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, во опширно интервју за „Моцартспорт“, зборува за новата улога во кариерата, за...