Контакт

Актуелно

Македонија10 минути

Села бара јавен обвинител од странство

Зијадин Села од Алијансата за Албанците, објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното Обвинителство. Тој истакна дека ќе...

Македонија36 минути

Сончево време со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер, особено по должината...

Црна хроника11 час

Притвор за лицето кое, бегајќи со украдено возило низ скопските улици, нападна тројца полицајци

Скопското Обвинителство поведе постапка против 29-годишен скопјанец поради кражба на возило и напад врз тројца полицајци. Осомничениот синоќа спроти ТЦ „Мавровка“...

Македонија13 часа

Mакедонскиот пасош е на 46. место на листата на најмоќните пасоши во светот

Во најновата „Хенли енд партнерс“ листа на најмоќни пасоши, што се смета за најмеродавна на светот, првото место го делат...

Европа14 часа

Пронајдена француска подморница што исчезнала пред половина век

Француската подморница „Минерва“, која изчезнала во 1968 година со 52 члена на екипажот е пронајдена недалеку од пристаништето Тулон, соопшти...