Контакт

Актуелно

Македонија41 минута

Пожар во Тетовско: горат купишта стари гуми

Тетовските пожарникари интервенираат во гаснење пожар, кој бил предизвикан од запалени гуми. „ТППЕ Тетово интервенира на запалени гуми спроти фабриката...

Македонија2 часа

Ковачевски: Дојде време кога Универзалната сала им се враќа на скопјани, кога владееше ВМРО-ДПМНЕ, беше оставена на забот на времето

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски денеска ја посети Универзалната сала, каде што се разговараше за процесот кој...

Македонија2 часа

Ковачевски не откри со кого преговара за листите: Се работи за партии што се во владината коалиција со СДСМ

Поранешниот премиер Димитар Ковачевски кажа дека СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици. „Ние веќе имаме разговори со...

Македонија2 часа

Петличковски: Добив имејл со листа на која претседателот беше друг, министерот рече дека е техничка грешка

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Александар Петличковски, рече дека добил имејл со листа на имиња на која претседателот бил...

Македонија3 часа

Украинското знаме подигнато пред Министерството за одбрана

Утрово, пред Министерството за одбрана беше подигнато украинското знаме во знак на поддршка за одбраната на територијалниот интегритет и суверенитет...