Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Украдена бистата на Васил Главинов во Центар

Вчера во полицијата било пријавено дека пред седиште на политичка партија на подрачјето на Центар била одземена бронзена биста на...

Македонија2 часа

Обвинителството ги проверува наводите од кривичните пријави поврзани со пасошите

Јавниот обвинител, Љупчо Коцевски, и министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, дискутираа за проблемите со пасошите. Министерот за внатрешни работи...

Македонија3 часа

Пожар во Тетовско: горат купишта стари гуми

Тетовските пожарникари интервенираат во гаснење пожар, кој бил предизвикан од запалени гуми. „ТППЕ Тетово интервенира на запалени гуми спроти фабриката...

Македонија4 часа

Ковачевски: Дојде време кога Универзалната сала им се враќа на скопјани, кога владееше ВМРО-ДПМНЕ, беше оставена на забот на времето

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски денеска ја посети Универзалната сала, каде што се разговараше за процесот кој...

Македонија4 часа

Ковачевски не откри со кого преговара за листите: Се работи за партии што се во владината коалиција со СДСМ

Поранешниот премиер Димитар Ковачевски кажа дека СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици. „Ние веќе имаме разговори со...