Контакт

Актуелно

Македонија23 минути

Директорот на Студентскиот дом: Струјата беше исклучена поради неплатен долг, но вчера повторно ни беше пуштена

По обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека студентскиот дом „Томе Стефановски Сениќ“ нема струја во јунска сесија, се огласи директорот на домот,...

Политика2 часа

(Видео) Стоилковски: На вечерашниот состанок на ЦО, Заев да понесе одговорност за не добивањето датум за преговори со ЕУ

Единствен начин Зоран Заев да и помогне на Македонија е самиот да ја понесе одговорноста на вечерашниот состанок на ЦО...

Забава2 часа

Авторот на книгата „Вилијам и Кетрин“: Принцот ја третираше Кејт како слугинка пред да се венчаат

Авторот на книгата „Вилијам и Кетрин“, Ендру Мортон, тврди дека нивната врска била катастрофална и дека бројни пријателисе чуделе како...

Македонија3 часа

Спасовски: Никогаш да не заборавиме на бранителите-херои и на обврските кон нив

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Крива Паланка го отвори меморијалниот турнир во мал фудбал “Бранители 2001“, што...

Македонија3 часа

(Видео) Ѓорѓиев: Во јунска сесија студентите немаат струја во студентскиот дом „Томе Стефановски – Сениќ“

„Томе Стефановски – Сениќ“ веќе неколку дена „блеска” во мрак. Во студентскиот дом во 21 век со денови нема струја....