Контакт

Актуелно

Европа2 часа

Салвини се закани дека ќе ја бојкотира „Нутела“ бидејќи не му е доволно италијанска

Италијанскиот десничарски опозиционер, Матео Салвини, се закани дека ќе ја бојкотира „Нутела“, бидејќи нејзините состојки не се сто проценти италијански....

Свет2 часа

САД и Иран разменија затвореници

САД и Иран денеска разменија затвореници, при што секоја страна ослободи по едно лице, што претставува редок чин на дипломатска...

Црна хроника3 часа

Стружанец без одобрение изградил објект на државно земјиште

Струшката полиција поднесе кривична пријава против 30-годишен жител на селото Корошишта, под сомнение за сторени кривични дела „бесправно градење“ и...

Европа3 часа

Возачи на камиони блокираа улици низ цела Франција, судири со полицијата во Париз

Возачи на камиони денеска блокираа патишта во десетина региони низ Франција, изразувајќи на тој начин незадоволство од планираното намалување на...

Црна хроника4 часа

Скопјанка нападната во локал на булеварот „Теодосиј Гологанов“

Скопјанка на возраст од 35 години во полициската станица Центар на 6. декември пријавила дека истиот ден околу 2 часот...