Контакт

Актуелно

Регион6 часа

Ердоган навести затворање на воената база Инџирлик ако САД воведат санкции

Турција би можела да ја затвори воената база Инџирлик, во која има американски нуклеарни боеви глави, како одговор на заканите...

Свет11 час

Грета фотографирана на подот во воз, од железницата велат дека имала седиште во прва класа

Откако шведската климатска активистка, Грета Тунберг објави фотографија на која седи на подот во наводно преполн воз со кој си...

Македонија13 часа

(Видео) Шекеринска: Скопје не е веќе мрачен вилает каде полицијта брка студенти по библиотеки

Вицепреиерката Радмила Шекеринска во обраќањето пред присутните на последниот настан од караванот на СДСМ насловен „На прав пат“ говореше за...

Регион14 часа

Вучиќ: Доаѓа Џонсон, а по него и Трамп

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, изјави дека се надева оти премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон ќе ја посети Србија. „Ќе...

Европа16 часа

Откриена бомба за време на реновирање на театар во Италија, евакуирани 54.000 лица

Околу 54.000 луѓе се евакуирани од италијанскиот град Бриндизи поради деактивирање на бомба во Втората светска војна, соопштија локалните власти....