Контакт

Актуелно

Црна хроника42 минути

Oд струен удар загина 65-годишен маж во Скопје

Синоќа во 19.40 часот во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека во домот на подрачјето на Кисела Вода бил...

Македонија1 час

Силјановска-Давкова телефонски разговарала со Зеленски: украинскиот народ може и во иднина да смета на македонското сојузништво и пријателство

Претседателката Гордана Сиљановска Давковa денеска оствари телефонски разговор со претседателот на Украина, Володимир Зеленски. „Во разговорот со украинскиот претседател Зеленски,...

Регион3 часа

(Видео) Хаос на судењето за масакрот кај Младеновац, родителите го нападнаа убиецот: „Ни ги уби децата!“

Родителите на жртвите од масакрот во Младеновац, Србија, го нападнаа масовниот убиец Урош Блажиќ веднаш штом беше внесен во судницата...

Регион4 часа

Запленето големо количество кокаин во Грција: дрогата била скриена меѓу ракчиња, крајната дестинација била Албанија

Во пристаништето Пиреја запленети се 200 килограми кокаин, а дрогата била скриена во кутии со ракчиња. Според првите информации, дрогата...

Македонија4 часа

Конститутивната седница на Собранието ќе се одржи на 28 мај во 11 часот

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Јован Митрески, врз основа на член 9 став (2) од Деловникот на Собранието,...