Контакт

Актуелно

Регион2 минути

Колинда Грабар – Китаровиќ: Имам генетски предиспозиции за рак

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, која е во посета на Турција, за медиумите објасни била на испитување во приватна клиника. ,,За...

Македонија8 минути

Обвинителството почна да ги испитува очевидците на автобуската несреќа кај Ласкарци

Поради координација и поголема динамика во постапувањето на сите надлежни институции при утврдувањето на причините на автобуската несреќа што се...

Македонија42 минути

(Видео) Јанушев: Ова е политички прогон врз ВМРО-ДПМНЕ

По денешното судско рочиште за предметот „Талир“, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, изјави дека се работи за политички прогон...

Црна хроника2 часа

Воз удри во карпа на пругата Кичево – Скопје, повредени нема

Поради одрон на пругата кај Лакавица, изутринава патничкиот воз што сообраќа на релација Кичево-Скопје излетал од шините. Според првичните информации,...

Регион3 часа

Деветнаесет години го криела телото на сестра ѝ во ладилник

Хрватската полиција пронајде тело на жена во ладилник, во куќа во местото Меѓумурје. Како што пренесуваат хрватските медиуми, најверојатно се...