Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

(Видео) Заев: Го бараме вашиот глас за да продолжиме напред уште побрзо

Пред нас во среда се важни избори на кои секој од нас треба да каже во кој правец кој ќе...

Македонија2 часа

(Видео) Мицкоски: Победата на ВМРО-ДПМНЕ е сѐ повеќе очигледна

Се повеќе луѓе се приклучуваат и застануваат позади Обновата, победата на ВМРО-ДПМНЕ е се поочигледна, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Регион2 часа

Во Србија 11 починати и 287 новозаразени од коронавирус

Според најновите податоци во изминатите 24 часа во Србија починале 11 лица, а новозаразени со ковид-19 се 287. На распиратори...

Македонија3 часа

Зибери: Да го добиеме првиот премиер Албанец и да му кажеме на Заев колку вредиме

Денес автобусот „Оствари го сонот“ пристигна и на следната станица, пред Собранието. Место каде наскоро ќе биде избран првиот премиер...

Македонија3 часа

(Видео) Мисајловски: Се обврзуваме да го донесеме законот за потекло на имот на политичари

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 денеска го посети Куманово каде што се сретна со...