Контакт

Актуелно

Македонија13 часа

(Видео) Филипче: Кичево за две години ќе добие модерна болница

Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, и министерот за здравство, Венко Филипче, денеска ја посетија Општата болница во Кичево,...

Македонија13 часа

(Видео) Мисајловски: Се обврзуваме на повеќе средства во културата и уметноста

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2, денеска го посети Бутел и манастирот Св. Никола од...

Регион14 часа

Во Хрватска 69 нови случаи на коронавирус

Во изминатите 24 часа во Хрватска се регистрирани 69 нови случаи на коронавирус, што е нешто помал број отколку во...

Македонија15 часа

Навредувањето и исмевањето е најчест тип на насилство во училиштата

Навредувањето и исмевањето е најчест тип на насилство во училиштата во земјава, покажа истражувањето на тема „Насилството во училиштата и...

Регион16 часа

Грчки медиуми: Повеќето од туристите од Србија се позитивни на Ковид-19

Грчките медиуми пренесуваат дека повеќето од туристите од Србија се позитивни на Ковид-19, а тоа е и половина од новите...