Контакт

Актуелно

Европа2 часа

Белгискиот кандидат за еврокомесар обвинет за перење пари

Белгискиот кандидат за местото на нов еврокомесар за правда, кој е министер за надворешни работи на земјата, Дидие Рејндерс, се...

Црна хроника2 часа

22-годишно момче претепано кај Градскиот стадион во Скопје

Иутринава во 4.44 часот во СВР Скопје, И.Ф.(22) од Скопје пријавил дека околу 4.30 во близина на Градскиот стадион во...

Регион3 часа

Инциденти на Парадата на гордоста во Белград, уапсени пет лица

Повеќе инциденти се регистирани пред одржувањето на Парадата на гордоста во Белград, а според тамошните медиуми приведени се и пет...

Црна хроника4 часа

На Олимп загина 57-годишен скопјанец

Македонскиот планинар кој загинал на планината Олимп во Грција по пад во провалија е 57-годишен скопјанец со иницијали М.Г. Информацијата...

Македонија4 часа

Пожар во селото Таор

Пожар избувна попладнево во скопското село Таор. Гори сува трска на поголема површина. Скопските пожарникари се на терен и се...