Контакт

Актуелно

Свет7 часа

(Видео) Тајната служба запре „сомнително возило“ кое се обиде да влезе во Белата куќа

Американската тајна служба запре „сомнително возило“, кое се обиде да влезе во Белата куќа. Возачот бил приведен рано изутринава од...

Македонија8 часа

Постигнат договор со кофинансираните специјализанти

Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче, вчера и денеска оствари средби со приватните специјализанти доктори на медицина од конкурсот...

Регион9 часа

Захарова тврди дека видеото за шпионите е провокација

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, изјави дека снимката за наводниот руски разузнавач, е само последна во...

Црна хроника10 часа

83-годишен старец пронајден без свест во зачадена просторија

83-годишен старец бил пронајден без свест во зачадена просторија во гевгелиското село Селемлија. Како што информира полицијата, околу 12.20 часот...

Македонија13 часа

Шилегов: Не мислам дека сите финансиски проблеми на општините треба да ги реши Владата

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, им порача на колегите градоначалници да преземат активности за зголемување на сопствените приходи, особено...