Контакт

Актуелно

Вардар, Скопје, МТВ Вардар, Скопје, МТВ
Македонија25 минути

Претпладне облачно и ветровито, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе...

Македонија12 часа

(фото) Невреме го зафати Скопје

Невреме со пороен дожд, грмежи и ветер го зафати вечерва главниот град. Поплавени улици и тротоари можат да се забележат...

Свет12 часа

Полицаец загина во судирите со демонстрантите во Бејрут

Во судирите меѓу демонстрантите и полицијата во Бејрут загина еден либански полицаец, изјавил портпаролот на полицијата. Досега во протестите против...

Свет14 часа

Германија ги предупреди граѓаните да не патуваат во Бугарија и Романија

Германската влада ги предупреди граѓаните да не патуваат во Бугарија и Романија поради наглиот пораст на бројот на заразени со...

Регион16 часа

Во Србија шестмина починати и 255 новозаболени со ковид-19

Во изминатите 24 часа во Србија од коронавирус починале шест луѓе, а од 8.014 тестирани 255 се позитивни, соопштија здравствените...