Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Иванов: Во 2019 се надевам на суштински европски реформи кои ќе го подобрат животот на граѓаните

Се надевам дека освен избори, во оваа 2019 година ќе видиме и суштински и добро обмислени европски реформи и капитални...

Свет3 часа

(Видео) Снимена блиска средба меѓу нуркачка и веројатно најголемата бела ајкула во светот

Во близина на хавајскиот остров Оаху нуркачи кои се занимаваат со проучување ајкули забележале директна средба со бела ајкула, за...

Европа5 часа

Човек се запали во центарот на Прага

Маж се запали на главниот плоштад во Прага, во време кога Чесите му оддаваат почит на студентот Јан Палах, кој...

Македонија6 часа

Влада на РМ: Пред правдата ќе бидат изнесени сите што му помогнале на Груевски да избега

Владата преку соопштение информира дека со внимание ја следи реакцијата на дел од граѓанските организации што повикуваа на политичка одговорност...

Регион7 часа

Преспанскиот договор в понеделник влегува во собраниска процедура во Грција

Парламентарните процедури за ратификација на преспанскиот договор во грчкиот парламент ќе почнат в понеделник, соопшти грчката државна новинска агенција АНА-МПА,...