Контакт

Актуелно

Економија2 часа

Берлин воведе забрана за зголемување на кириите

Берлинските власти одлучија дека кириите за станови не смеат да се зголемат во наредните пет години со цел да го...

Спорт3 часа

Судиите згрешиле, ама Црвена Звезда официјално е кошаркарски шампион!

Четвртиот меч од финалната серија во кошаркарската Суперлига на Србија меѓу Партизан и Црвена Звезда ја одбележаа поседните моменти од...

Свет6 часа

Русија е спремна за секакво сценарио ако се влошат односите со САД 

Русија е спремна на секакво сценарио, особено во случај на понатамошна дестабилизација и влошување на ситуацијата од страна на САД и нема да разместува ракети додека тоа...

Црна хроника6 часа

Во возила на македонските патишта за еден ден пронајдени 72 мигранти

Во текот на 17 јуни полициски екипи во три возила на македонските патишта пронашле дури 72 мигранти. Во првиот случај,...

Европа6 часа

Европскиот суд пресуди дека германските патарини за туристи се дискриминирачки

Планираната германска патарина за автомобили ги дискриминира странските возачи и го крши законот на Европската Унија, рече највисокиот суд на...