Контакт

Актуелно

Економија7 часа

Со 50,1 милион евра од Европската инвестициска банка ќе се поддржат малите и средните претпријатија

50,1 милион евра од Европската инвестициска банка ќе се пренаменат за поддршка на малите и средните претпријатија, одлучи Владата на...

Македонија8 часа

ССНМ и ЗНМ: Отпуштањето новинари не смее да биде прва мерка за справување со кризата

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) остро ја осудуваат одлуката на...

Европа8 часа

Нови 727 смртни случаи во Италија за 24 часа

Во Италија од коронавирус починаа 727 луѓе во последните 24 часа. За едно деноноќие пријавени се 4.782 нови случаи на...

Регион9 часа

Србија ги затвора обложувачниците, казината, вежбалниците, фризерските салони…

Српската влада донесе нови мерки во борбата со ширењето на коронавирусот. „Танјуг“ пренесува дека Владата донела одлука за затворање на...

Свет10 часа

НАТО ќе испорача медицинска помош за сојузниците

НАТО ќе ја забрза испораката на медицинска помош на сојузниците кои се најмногу погодени од вирусот, изјави генералниот секретар на...