Контакт

Актуелно

Регион21 минута

Вучиќ бара да се испита дали Руси врбувале српски агенти

Српскиот претседател Александар Вучиќ побара од Воено-безбедносната агенција (ВБА) да испита можна шпионска афера во која руски шпиони регрутирале српски...

Црна хроника22 минути

Автомобил удри во 80-годишен пешак на патот Куманово – Скопје

Осумдесетгодишен кумановец е тешко повреден откако во него удрил автомобил на регионалниот пат Куманово – Скопје, кај с.Никуштак. Во незгодата...

Македонија36 минути

Мицкоски во Загреб на Конгресот на ЕПП, најавена е и средба со Доналд Туск

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка...

Европа43 минути

На јахта во Малта уапсен бизнисмен поради убиството на истражувачката новинарка

Полицијата на Малта го уапси познатиот бизнисмен Јороген Фенех, откако ја пресретнала неговата јахта. Фенех бил приведен од страна на...

Култура49 минути

„Недела на полски филм: Светот на Кшиштоф Кјешловски“ во Кинотека

Ноемвриската програма на Кинотеката нуди филмови на славниот полски режисер Кшиштоф Кјешловски кои ќе бидат прикажани во рамки на „Недела...