Контакт

Актуелно

Македонија1 час

(Видео) Арсовски: Од снимките за Заеви дознавме за мафијашки сценарија какви што нема ни на филм

Мафија владее со Република Македонија, а вчера објавените аудио материјали тоа најдобро го потврдуваат, рече на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Регион2 часа

Грција ги затвора границите за српски државјани

Грција од утре во 6 часот наутро ги затвора границите за српските државјани. Српските туристи кои веќе се наоѓаат Грција,...

Македонија3 часа

(Видео) Заев: Покажавме дека можеме многу подобро од ВМРО-ДПМНЕ, кои знаат само да земаат од граѓаните

Време е за нови инвестиции, време е за нови иницијативи, за нови успеси на кои се обврзуваме и пред граѓаните...

Црна хроника3 часа

Пронајдена Италијанка која двајца скопјани ја чувале заклучена во стан во Охрид

Во утринските часови на 4 јули во полициската станица Карпош, скопјанец пријавил дека 26-годишна Италијанка, била заклучена во стан во...

Регион5 часа

Почнаа изборите во Хрватска, за место во парламентот се борат 2.700 кандидати

Во Хрватска, од 7 часот утрово беа отворени избирачките места за 10. парламентарни избори од независноста на земјата, на кои...