Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

За апсењето на Љубе Бошкоски одново ќе сведочат сите сведоци и оштетни

Оштетениот Љубе Бошкоски, сите досегашни сведоци и оштетени, ќе мора повторно да сведочат пред судот за случајот “Тортура”, бидејќи предметот...

Црна хроника27 минути

Албански државјанин со автомобил удрил малолетничка во Дебар и побегнал

Малолетничка од Дебар се здобила со повреди откако во вечерните часови на 21 октомври во неа удрил автомобил, управуван од...

Црна хроника30 минути

Тројца повредени во судир на два мотоцикли на „Партизанска“

Две лица се повредени вчера во сообраќајна несреќа помеѓу два мотоцикли на бул. Партизански одреди во Скопје. Во незгодата со...

Регион1 час

Помпео: Трамп е подготвен да употреби целосна воена сила против Турција

Американскиот претседател Доналд Трамп е подготвен да употреби воена сила ако биде потребно, изјави државниот секретар Мајк Помпео. Кризата се...

Свет2 часа

Торнадото во Далас профучи недалеку од имотот на Буш

Торнадото, кое предизвика големи штети во северниот дел на Далас, во сојузната американска држава Тексас, профучело недалеку од домот на...