Контакт

Актуелно

Спорт6 часа

Мурињо за Реал: Не можам да бидам тренер на клуб кој веќе има тренер

Жозе Мурињо сакаше да ги отфрли шпекулациите кои го поврзуваат со можен кам-бек во Реал Мадрид како замена за Зинедин...

Црна хроника7 часа

Изгоре викендичка во Побожје

Викендичка синоќа изгоре во пожар во село Побожје, Скопско. Според информациите на МВР, околу 22:20 часот во полиција било пријавено...

Црна хроника8 часа

Вработен во „Пошта на РС Македонија“ Битола украл 760.000 денари

Вработен во подружница на АД „Пошта на РС Македонија“ во Битола украл повеќе од 760.000 денари. Според информациите од МВР,...

Македонија9 часа

Велородео и велопикник викендов во Скопје

Придобивките од возењето велосипед, вештото возење, велосипедските трки и промоцијата на формите на транспорт кои влијаат на ублажување на климатските...

Македонија11 час

Иванова: Неточни и целосно неосновани се обвинувањата на Милошоски

Генералната секретарка на Собранието, Цветанка Иванова, го отфрла како неточен и целосно неоснован обидот на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски,...