Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

Силјановска Давкова: Наука со 0,1 проценти не може да имаме, со „Обнова“ следуваат сериозни реформи во образованието

Вчера при средбата со граѓаните Гордана Силјановска Давкова, носител на изборна единица 1 посочи дека по 15-ти јули кога ВМРО-ДПМНЕ...

Свет42 минути

Болсонаро: Коронавирусот е како дожд, сите ќе бидат мокри на крај

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, кој се зарази со коронавирус, ја спореди болеста со дождот, наведувајќи дека на крајот сите ќе...

Свет1 час

Директорот на ФБИ: Најголема закана за САД е Кина

Директорот на ФБИ, Кристофер Вреј изјави дека делата на шпионажа и кражбите на кинеската влада претставуваат најголема долгорочна закана за...

Македонија1 час

Регистрирани 415 прекршоци за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 415 прекршоци. Министерството...

Македонија2 часа

Спасовски: Уште повеќе пари кај граѓаните, домашна платежна картичка од 9.000 денари и за стечајците

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средби со граѓаните од Куманово најави дека дополнително ќе се зголеми...