Контакт

Актуелно

Свет39 минути

Коронавирусот се рашири во 30 земји во светот

Досега 30 земји воведоа итни мерки или зголемени мерки на претпазливост за коронавируси, при што првите случаи се пријавени во...

Црна хроника2 часа

Сообраќајка во Арачиново – загина 22-годишен мотоциклист, а сопатникот е тешко повреден

Вчера во селото Арачиново, Скопско, се случи сообраќајна незгода во која почина 22-годишно момче. Како што јавија од МВР, несреќата...

Забава2 часа

Пласидо Доминго „жали“ поради сексуалното вознемирување

Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго, кој се соочува со повеќе обвиненија за сексуално вознемирување, во вторникот се извини за „повредата“...

Македонија2 часа

Денеска се одбележуваат 16 години од смртта на Борис Трајковски

Денеска се одбележуваат 16 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај Ротимље...

Европа2 часа

Во Италија откриен првиот човек кој заболел од коронавирусот

Во Италија сѐ уште не е идентификуван т.н. „нулти пациент“, кој всушност го донел вирусот, но откриен е првиот заразен....