Контакт

Актуелно

Европа6 минути

Путин: Наместо крај на Студената војна, победи желбата за ширење на НАТО

Во авторска статија објавена во германскиот весник „Цајт“, рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Москва се надевала дека крајот на...

Свет1 час

(Видео) Поради наезда од глувци во Австралија евакуирани затвореници

Австралиските власти започнаа да евакуираат неколку стотици осуденици од еден затвор поради наезда на глувци, соопштија локалните власти, додавајќи дека...

Европа2 часа

Лукијанов: Русија нема да ја остави Белорусија на цедило дури и ако ситуацијата стане критична

Москва ќе продолжи да го поддржува Минск дури и по воведувањето санкции за Белорусија од страна на Европската Унија изјави...

Свет2 часа

Или вакцина или затвор, претседателот на Филипини им се закани на граѓаните

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте се закани дека ќе ги затвори граѓаните кои одбиваат да примаат вакцина против коронавирус. „Вие одлучувате...

Македонија2 часа

Денеска сончево и многу топло со температури до 38 степени

Денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има ретка појава на пороен дожд...