Контакт

Актуелно

Европа20 минути

Италија сака да ги ослободи туристите од ЕУ од задолжителниот карантин

Министерот за надворешни работи на Италија, Луиџи Ди Мајо сака месецов да овозможи патување во земјата без задолжителен карантин за...

Македонија52 минути

(Видео) Владина делегација положи цвеќе на партизанските гробишта во Бутел

Делегација на Владата предводена од премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за надворешни работи, Бујар Османи, министерката за одбрана, Радмила...

Македонија56 минути

Заев: Членството во НАТО е најголемиот придонес за нашата безбедност и стабилност

Премиерот Зоран Заев, во неделното издание за грчки „Катимерини“, во интервјуто со наслов „Заедно за Балкан од 21 век“, говори...

Црна хроника1 час

Пет прекршувањa на забраната за движење, 522 санкции за неносење маска

Од 23.00 часот (08.05.2021) до 05.00 часот (09.05.2021) констатирано е дека 5 лицa не ја почитувало забраната за движење. Во...

Црна хроника1 час

121 сообраќајни прекршоци во Скопје, 64 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.05) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На...