Контакт

Актуелно

Македонија48 минути

Ниските цени на доматите ги натераа на протест земјоделците од струмичко Просениково

Земјоделците од струмичкото село Просениково одржаа протест пред селото поради ниските откупни цени на доматите кои секојдневно паѓаат поради прекупците....

Регион1 час

Вучиќ: Најмногу вложив во односите со нашите браќа Македонци, ме погоди што Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија Александар Вучиќ при синоќешното гостување на ТВ Прва го коментираше гласањето на резолуцијата за Сребреница, но и...

Сервисни информации2 часа

Претпладне сончево и топло, попладне со пороен дожд и грмежи наместа во форма на невреме

Претпладне сончево и топло со променлива облачност која ќе се зголемува. Од пладневните часови, попладне и преку ноќта ќе биде...

Свет13 часа

Израелски министер: Мораме да ја продолжиме борбата и покрај наредбата на Меѓународниот суд на правдата

И покрај денешната наредба на Меѓународниот суд на правдата. Израел веднаш да ги прекине воените операции во градот Рафаh, во...

Регион14 часа

Шефот на хрватската дипломатија: Реакцијата на раководството на Србија покажува дека се далеку од соочување со минатото

Хрватскиот министер за надворешни и европски работи Гордан Грлиќ Радман денеска оцени дека реакцијата на српското раководство на резолуцијата за...