Контакт

Актуелно

Македонија46 минути

Намалена видливост поради магла на повеќе патни правци

Намалена видливост поради појава на магла има на патниот правец П.Шапка, с. Гајре – Тетово до 30 метри, Плетвар, Битола...

Свет2 часа

Четиригодишни близначки се ослободиле од седиштата во автомобилот и се спасиле од смртоносна несреќа

Четиригодишни бизначки во САД успеале да преживеат смртоносна несреќа, откако се ослободиле од нивните седишта во автомопбилот и се качиле...

Македонија3 часа

Хелсиншки комитет: Корупцијата и натаму сериозен проблем во земјата

На Меѓународниот ден на борбата против корупција, 9 Декември, Хелсиншкиот комитет констатира дека корупцијата и одлучувањето при постоењето на судир...

Македонија3 часа

Дескоска во Хаг ќе потпише три конвенции

Денеска во Хаг, министерката за правда, Рената Дескоска, во името на Владата ќе потпише 3 меѓународни конвенции и еден протокол....

Свет4 часа

Силен земјотрес ја погоди Фиренца

Земјотрес со интензитет од 4,8 степени по Рихтер ја погоди околината на Фиренца во северна Италија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки...