Контакт

Актуелно

Свет43 минути

Светските лидери на меѓународна конференција за Либија во Берлин

Во Берлин денеска се собираат клучните фактори во долгогодишната граѓанска војна во Либија, во обид да се ограничи странското воено...

Свет1 час

Најмалиот човек на светот почина на 27 години

Најмалиот човек во светот, способен самостојно да оди, починал во болница во Непал на 27-годишна возраст, пренесе Би-би-си. Кагендра Тапа...

Македонија2 часа

Највисоката температура во текот на денот ќе достигне 7 Целзиусови степени

Времето во државава утрово е умерено до значително облачно со магла во одделни котлини, информираат од управата за хидрометеоролошки работи....

Македонија4 часа

Изменет сообраќаен режим низ Скопје поради Водици

Поради манифестациите што ќе се одржат по повод верскиот празник Водици, сообраќајната полиција при СВР Скопје ќе воведе посебен режим...

Европа16 часа

Путин одговори на прашање дали планира да биде доживотен претседател

Во разговор со ветерани од Втората светска војна во Санкт Петербург, рускиот претседател, Владимир Путин, изрази мислење дека не треба...