Контакт

Актуелно

Македонија1 час

(Видео) Весна Петрушевска: Мајката и сестрата на Вања се болни, во целата колективна траума заборавивме на нив

Актерката Весна Петрушевска објави видео на својот „Инстаграм“ профил во кое вели дека сестрата на Вања била подложена на операција на...

Македонија1 час

Ковачевски за обвинувањата дека доцни истрагата: Мицкоски се поставува како истражител и обвинител, ако има докази нека ги достави

Лоцирани и приведени се извршителите на грозоморниот чин, а на прес – конференции и преку соопштенија јавноста е известена за...

Економија4 часа

ВМРО-ДПМНЕ поднесе 250 амандмани на предлог буџетот за 2024 година

Денес започнува разгледувањето на амандмани за Буџетот за 2024-та година. Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски, рече дека пратеничката група поднела...

Македонија4 часа

Во новиот закон, помилување може да има само ако е донесена правосилна судска пресуда

Со новиот Закон за помилување кој е предложен од Министерството за правда а беше разгледан и утврден на седница на...

Регион5 часа

Опозицијата се судри со обезбедувањето, пратениците запалија факели: хаос во Собранието на Албанија

Во Парламентот на Албанија повторно дојде до судир меѓу опозицијата и собраниското обезбедување, а дел од пратениците запалија и димни...