Контакт

Актуелно

Економија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ поднесе 250 амандмани на предлог буџетот за 2024 година

Денес започнува разгледувањето на амандмани за Буџетот за 2024-та година. Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски, рече дека пратеничката група поднела...

Македонија3 часа

Во новиот закон, помилување може да има само ако е донесена правосилна судска пресуда

Со новиот Закон за помилување кој е предложен од Министерството за правда а беше разгледан и утврден на седница на...

Регион3 часа

Опозицијата се судри со обезбедувањето, пратениците запалија факели: хаос во Собранието на Албанија

Во Парламентот на Албанија повторно дојде до судир меѓу опозицијата и собраниското обезбедување, а дел од пратениците запалија и димни...

Европа5 часа

(Видео) Пукање во училиште во Русија: девојче влегло со пиштол и пукало, па се самоубило

Утрово имало пукање во училиште во Брјанската област, Русија, потврдија оперативните служби за руската државна новинска агенција Тасс. „Ученичка од...

Македонија5 часа

СДСМ формира европски фронт за европски животен стандард и европски вредности

СДСМ почна иницијатива за формирање на широк Европски фронт на сите политички и општествени чинители коишто го поддржуваат членството во...