Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

СДСМ: Преговараме за Влада со полн мандат поддржана од стабилно мнозинство во парламентот

„СДСМ води сериозни преговори со претседателите на политичките партии, со работни групи, членови на раководствата на партиите, за формирање Влада...

Црна хроника2 часа

Син го пронашол татка си обесен во гаража во Скопско

Вчера во 15:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража го пронашло обесен...

Регион2 часа

Забранет влез во Грција преку „Евзони“ од 22 до 6 часот наутро

Министерството за внатрешни работи извести дека ќе биде забранет влезот во Грција преку преминот „Евзони“ од 22 до 6 часот...

Македонија4 часа

Во Геријатриската болница во Скопје 17 пациенти заболени од коронавирус

Седумнаесет пациенти во ЈЗУ Специјализираната болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ во Скопје се позитивни на коронавирусот. „На 3.8.2020...

Спорт4 часа

Трагедија во Белград – почина кошаркарот на Звезда, Мајкл Оџо

Нигерискиот центар на Црвена звезда, Мајкл Оџо почина во Белград на само 27 години, откако имал срцев удар на индивидуален...