Контакт

Актуелно

Свет13 минути

Ново жариште во Германија – матуранти се заразиле на одмор во Хрватска

Германските здравствени власти открија ново жариште на коронавирус во дистриктот Гепинген, северно од Штутгарт. Станува збор за матуранти кои, како...

Македонија1 час

Променливо облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во...

Македонија2 часа

Без струја повеќе делови на Скопје

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека поради планирани технички зафати во електросистемот во градот Скопје, утре без струја ќе останат:...

Свет12 часа

(Видео) Менхетен во мрак, над 180 илјади луѓе останаа без струја

Поради прекин во електричната енергија, голем дел од Менхетен остана во темнина разно изутринава. Десетици илјади луѓе во другите населби...

Спорт14 часа

Добри вести од Полска, холандскиот велосипедист се разбуди од кома

Холандскиот велосипедист Фабио Јакобсен се разбуди од кома по два дена од тешкиот пад во завршницата на етапата на „Tour...