Контакт

Актуелно

Македонија40 минути

Вработен во Македонска пошта во Тетовско крадел пари од сметка на пензионерка

Вработен во Македонска пошта – подружница Тетово, Долно Палчиште, неколку месеци крадел пари од сметката на пензионер. Против него е поднесена...

Македонија1 час

Арсовски: Коалициите на СДСМ траат неколку часа, додека сами не се демантираат

Коалициите на СДСМ им траат по неколку часа откако ќе ги обзнанат, па после сами се демантираат. Затоа апелирам уште...

Свет2 часа

Отворени училиштата во неколку американски држави

На почетокот на учебната година, децата во неколку американски држави се вратија во училиште, дури и таму каде што коронавирусот...

Црна хроника3 часа

Возач удрил во велосипедист и избегал

Скопјанец на возраст од 24-години била префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода. Од МВР...

Спорт4 часа

Варан по најлошиот меч во кариерата: Им се извинувам на сите!

Трагичар во синоќешниот пораз и елиминација на Реал Мадрид уште во осминафиналето во ЛШ беше францускиот дефанзивец Рафаел Варан. Тој...