Контакт

Актуелно

Култура6 часа

Доделени наградите на завршната вечер на фестивалот „Браќа Манаки“

Осум дена, пет локации, 128 филмски наслови создавани низ целата планета од филмски уметници од над 50 земји во светот,...

Европа12 часа

Во Минхен отворен 186. Октоберфест

Во германскиот град Минхен денеска е отворен 186. Октоберфест. Градоначалникот Дитер Рајтер, како што налага традицијата, првата кригла пиво му...

Европа13 часа

Уапсени 90 лица на протестите на „жолтите елеци“ во Франција

Деведест лица се уапсени, а стотина биле спречени да се соберат на авенијата Шанзелизе, на антивладините протести на движењето „жолти...

Спорт13 часа

Најбогат тенисер – 80 годишен просечен играч од Романија кој има 35 деца

Објавена е најновата ранг листа на најбогати во светот на тенисот. Листата повторно ја предводи сега 80-годишниот Романец Јон Кирјак...

Македонија14 часа

Во Скопје одбележан Светскиот ден на Алцхајмеровата болест

Под мотото „Сети се“, во организација на Здружението на граѓани „Институт за Алцхајмерова болест и невронаука“ – Скопје, денеска на...