Контакт

Актуелно

Македонија6 часа

МВР го бара Груевски со потерница за издржување на затворската казна

Министерството за внатрешни работи по налог на кривичниот суд распиша потерница по поранешниот премиер Никола Груевски, кој требаше во петокот...

Македонија6 часа

Град Скопје: Загаденоста е повеќедецениски проблем, дел од мерките нема да бидат популарни

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, поврзана со предлогот за воведување систем на...

Европа7 часа

Полициските кордони се повлекуваат од центарот на Лондон

Лондонската полиција преку „Твитер“ изјави дека сомнителното возило што беше забележано на левиот брег на реката Темза, во центарот на...

Македонија7 часа

Затворот го известил судот дека Груевски уште не се јавил за издржување на казната

Судот соопшти дека денеска добиле известување од затворот во Шуто Оризари оти експремиерот Никола Груевски не се јавил за издржување...

Забава8 часа

(Видео) Мароканскиот крал заспа за време на говорот на Макрон

Обележувањето 100 години од крајот на Првата светска војна мина со низа скандали, пишуваат светските медиуми. Организаторите во главниот град...