Контакт

Спорт

Атрактивна Италијанка му го растури бракот на Коларов? (фото)

Објавено пред

Српскиот фудбалски репрезентативец, Александар Коларов кој ги брани боите на калчолигашот Рома е во брак 12 години со сопругата Весна, со која има две деца. Неговата наводна афера со атрактивна Италијанка се причината за распадот на бракот откако се појавиј информации дека неговата сопруга поднела бракоразводна парница.

Италијанката која наводно го освоила срцето на Србинот е Кристина Бучино (34). Таа е актерка и модел, а има преку 2.7 милиони следбеници на Инстаграм.

Во минатото, сопругата на фудбалерот помина преку неговото неверство со извесна Кристина Мијачевиќ, која му родила вонбрачен син на Коларов, а од него добила и стан.

Светските медиуми на големо пишуваат за оваа афера, а се наведува дека подолго време Коларов ужива во страсна романса со прекрасната девојка која пленува со изгледот.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Спорт

Деветмина на трансфер-листата во Арсенал

Објавено пред

Микел Артета во саботата го освои првиот трофеј како самостоен тренер. Арсенал во финалето на ФА купот го победи Челси со 2:1. Два дена по триумфот Артета ја составил трансфер-листата на која се наоѓаат двет играчи. Тие од наредната сезона нема да бидат играчи на Арсенал.

Артета мора да продава за да собере пари за квалитетни засилувања. Јасно му е дека со ваков тим не може да им парира на најдобрите англиски екипи.

„Дејли Мејл“ ја објави листата на која се наоѓа и Александар Лаказет. Францускиот репрезентативец ќе биде продаден во случај капитенот Обамејанг да реши да го напушти клубот.

Според оваа листат Артета ја продава комплетната дефанзивна линија: Холдинг, Мустафи, Сократис, Колашинац и Белерин. На списокот се и Тореира, Гендузи, односно Мхитаријан чии договор ќе го откупи Рома.

Најголем проблем за Артета е статусот на Месут Езил. Поранешниот германски репрезентативец не се наоѓа во неговите планови, но тоја нема намера да замине поради богатиот договор што го потпиша уште во времето на Арсен Венгер. Езил има годишна плата од 20 милиони евра, тој со месеци не игра за првиот тим, а во саботата додека неговите соиграчи се бореа за пехарот во ФА купот тој беше на одмор во Турција.

Прикажи повеќе...

Спорт

Вилијан одбил нова понуда од Челси

Објавено пред

Бразилскиот фудбалер Вилијан одбил уште една понуда од Челси. Одлуката дали ќе остане на „Стенфорд Бриџ“ или ќе замине Вилијан ќе ја соопштел по дуелот со Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

Вилијан поради повреда не играше во саботата против Арсенал во финалето на ФА купот. Арсенал победи со 2.1 и го освои 14 трофеј во ова натпреварување.

„Нема донесено одлука. Добивме неколку добри понуди, една беше од МЛС лигата, но за таа понуда требаше да се изјасниме до 1 јули. Вилијан сакаше да ја заврши сезоната во Челси и дури тогаш да донесе одлука. Има две конкретни понуди од Премиер лигата, една од МЛС лигата и уште две од Европа“, рекол менаџерот на фудбалерот Киа Јорабчијан.

Челси на Бразилецот кој пред седум години пристигна од Шахтјор му понудиле две годишен договор. Англичаните тврдат дека клубот од МЛС лигата е Интер Мајами, а дека од Премиер лигата фаворит за неговиот потпис е Арсенал.

Прикажи повеќе...

Спорт

Хамилтон на „три тркала“ ги урна рекордите на Прост и Сена

Објавено пред

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон вчера на патеката Силверстон испиша нови страници во историјата на Формула 1. Хамилтон на трката за Големата награда на Велика Британија победи на „три тркала“ откако во последниот круг му експлодираше левата предна гума.

Хамилтон со седмата победа во Силверстон стана рекордер по бројот на победите на домашно гран-при. Тој го мина Алан Прост, кој во кариерата шест пати победил на Големата награда на Франција.

Покрај тоа Хамилтон го надмина и рекордот на според многумина најдобриот возач на сите времиња Аиртон Сена. Актуелниот светски првак ја забележа 20 победа во која водел од почетокот до крајот.

Пред Хамилтон сега стојат уште два рекорди кои се во сопственост на Михаел Шумахер, има четири победи помалку од Германецот (87/91) и еден пласман на победничкиот пиедестал помалку (154/155).

Хамилтон со победата во Силверстон ја продолжи доминацијата на Мерцедес од почетокот на сезоната. Германскиот тим победи на сите трки што се одржаа, на првата триумф запиша Валтери Ботас, а потоа Хамилтон врза три победи.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија12 минути

Досега 500 лица починаа од коронавирус во Македонија

Бројот на починати од коронавирус во земјава достигна 500 лица, откако денеска беа потврдени 3 нови смртни случаи. Тројцата починати...

Македонија34 минути

Гостивар со најмногу новозаразени во изминатото деноноќие

Гостивар е на врвот на листата со најмногу новозаразени од коронавирус во земјава во изминатите 24 часа. Според податоците на...

Свет2 часа

СЗО: Mајките да ги дојат своите деца и кога имаат ковид-19

Светската здравствена организација денеска предупреди дека наспроти големите надежи за пронаоѓање на вакцина, можеби никогаш нема да има чудотворено решение...

Македонија3 часа

Нови 74 заболени и тројца починати од ковид-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на...

Свет4 часа

Германските ученици се вратија во училишните клупи во екот на пандемијата

Десетици илјади училишни деца денеска се вратија во училиштата во северна Германија. Мекленбург-Западна Померанија е првата од 16 германски држави...

Македонија4 часа

Џафери: Добро се чувствувам, јас ќе ја водам седницата

Претседателот на Собранието, Тала Џафери изјави дека утре тој ќе ја води конститутивната седница. Џафери денеска ја напушта Клиниката за...

Свет6 часа

Руски доктор: Пандемијата личи на проба за биолошка војна

Ситуацијата со пандемијата на коронавирус личи на проба за биолошка војна, изјави рускиот детски хирург, Леонид Рошаљ, пренесе „Спутник“. „...

Свет6 часа

Мелбурн ги затвора речиси сите продавници и фабрики за да го спречи вирусот

Вториот по големина австралиски град Мелбурн, во кој веќе на сила е ноќен полициски час, најави нови ограничувања за индустријата,...

Свет7 часа

Латинска Америка најтешко погоден регион во светот, има речиси пет милиони заразени

Аргентина вчера надмина 200.000 случаи на ковида-19, Колумбија поставува дневен рекорд, а во Латинска Америка се рушат црните рекорди со...

Свет7 часа

Трамп: Ретко кој заслужил смртна казна повеќе од бомбашот од Бостон

Американската сојузна влада би можела уште еднаш да побара смртна казна за Чеченецот Џохар Царнаев, изјави американскиот претседател Доналд Трамп....

Свет7 часа

Германците сакаат да продолжат да работат од дома и по пандемијата

Поголем дел од Германците сакаат да ја задржат можноста за работа од дома и по завршувањето на пандемијата на коронавирус,...

Свет8 часа

Американски и британски фармери добиваат мистериозни пакети со семиња од Кина

Фармери во Велика Британија и САД веќе некое време примаат чудни пакувања со семиња од Кина во пошта што не...

Топ17 часа

Малолетник од Ресен исчезна во Преспанското езеро

Во водите на Преспанското езеро вчера исчезнало 16-годишно момче од Ресен. Во Полициската станица Ресен од Итната медицинска помош било...

Регион21 час

Преглед на состојбата во регионот: Албанија со нов рекорд на новозаразени, во Косово уште 13 починати

Преглед на состојбата со коронавирус во регионот во последното деноноќие. Нов рекорд на новозаболени во Албанија Откако Албанија вчера регистрираше...

Македонија21 час

Maлиот Ајан кој го победи карциномот заѕвони на ѕвонче пред да ја напушти Детската клиника

По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот...

Македонија1 ден

Филипче: Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет

Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет, предупредува министерот за здравство, Венко Филипче. Tој апелира на почитување на...

Македонија1 ден

Регистрирани 166 новозаразени со коронавирус во Македонија, починаа 4 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1419 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на...

Македонија1 ден

(Видео) Пендаровски: Помирување ни е потребно повеќе од било кога

Во ерата на националните романтизми и национализми, Илинден остана симбол на неспорно изрзената волја за својата држава, заснована врз демократските...

Економија1 ден

Јавниот и државниот долг се зголемени за над 8 проценти во период од три месеци

Јавниот и државниот долг во второто тромесечје се зголемени за над 8 проценти. Jавниот долг, кој ги вклучува државниот, гарантираниот...

Македонија1 ден

(Видео) Mицкоски го честита Илинден и се извини за грешките на ВМРО-ДПМНЕ од минатото

Со зборовите од Крушевскиот манифест: „Ура! За ‘Афтономна Македонија’!“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од струшкото село Ташмаруништа на граѓаните им го...

Досие