Контакт

Спорт

Балотели со среден прст за фановите на Интер (фото)

Објавено пред

Интер синоќа со 2-1 славеше на гостување кај Бреша во рамки на вонредното 10 коло во Серија А.

Во центарот на вниманието на мечот се најде напаѓачот на Бреша, Марио Балотели кој дел од почетоците на својата кариера ги имаше токму во клубот од „Џузепе Меаца“.

Потоа „сино-црниот“ дрес го замени со оној на големиот ривал Милан, па навивачите на „нероазурите“ тоа не му го заборавиле.

Синоќа го навредуваа од трибините, но и „Супер-Марио“ не им остана должен. Им покажа среден прст, што не им избега на фоторепортерите позади голот.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Спорт

Италијанците контра Роналдо откако го фрли дресот на Јувентус

Објавено пред

Јувентус стигнаа до 3:1 победа над Џенова, но Кристијано Роналдо очигледно не беше среќен, фрлајќи го дресот по крајот на мечот, по што во Италија следуваа обвинувања дека покажува големо непочитување кон клубот.

Португалецот не успеа да постигне гол против Џенова, откако имаше голема утка во првото полувреме (која потоа Алваро Мората ја смести во голот), а потоа во второто полувреме неколку пати од соиграчите бараше да му асистираат.

Тој беше очигледно лут по крајот на мечот и го фрли својот дрес во близината на противничкиот гол, кој го собра момчето што е задолжено за собирање на топките.

Прикажи повеќе...

Спорт

Нигериецот Аџагба со најбруталниот нокаут во 2021

Објавено пред

За Нигериецот Ефе Аџагба, најверојатно ќе слушаме повеќе во иднина, откако тешкашот имаше спектакуларен нокаут над Брајан Хауард за да го подобри скорот на 15-0.

Аџагба успешно му направи лажен потег на левата страна, за да го нокаутира Хауард со застрашувачки удар.

Аџагба е поранешен освојувач на злато на Африканските игри, и дебитираше како професионалец во 2017 година, и во 15-те победи дури 12 се со нокаут.

Прикажи повеќе...

Спорт

Пирло си даде оценка: 6 од 10 за првата сезона

Објавено пред

Андреа Пирло си даде оценка „6 од 10“ за првата сезона како тренер на Јуве, признавајќи дека неговиот стил на фудбал „уште не е имплементиран“ во тимот.

Јуве ја совладаа џенова со 3:1, но повторно изгледаа доста несигурно во второто полувреме и ризикуваа да пропуштат 2:0 водство. Интер има предност од 12 поени на врвот на табелата и десетто скудето во низа за Јуве е во рамките на теоријата. Пирло реши да ја оцени својата сезона.

„Сите тренери сметаат дека треба да се докажуваат секој ден, посебно јас со своето прво тренерско искуство. Фудбалот е мојот сон од детството и ќе продолжам да работам за да станам подобар. Би си дал 6 од 10 за оваа сезона. Знам дека морам да направам повеќе и кога нема резултати, прв одговорноста ја понесува тренерот. Мојата идеја за фудбалот е да се доминира топката и да се оди на пресинг. Поради повеќе причини, не успеваме да ја имплементираме, но тимот е подготвен да работи“, вели Пирло.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија4 часа

Нови 46 починати и 687 заразени со коронавирус во Македонија

Во последните 24 часа се направени 3.050 тестирања, а регистрирани се 687 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 310,...

Македонија4 часа

Притвор за шестмината приведени во акцијата со марихуана

Скопскиот кривичен суд определи 30-дневен притвор за шестмината осомничени за шверц на марихуана кои пред два дена беа приведени во...

Македонија7 часа

Првачињата ќе учат по нова наставна програма

На предлог на Бирото за развој на образованието, во петокот Министерството за образование и наука ги усвои новите наставни програми...

Македонија8 часа

Трајче Заев: Комбето не е во сопственост на фирма на Заеви, јас сум на службено патување

Трајче Заев – братучед на премиерот, Зоран Заев, ги отфрла обвинувањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, за негова поврзаност со акцијата на...

Македонија8 часа

Во болниците се лекуваат 1.699 пациенти со коронавирус, има 340 празни болнички кревети

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и...

Македонија8 часа

(Видео) Милошоски: Македонски пасоши се делеле и на борци на ИСИС

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвини дека македонски пасоши се делеле и на борци на ИСИС, откако стана извесно дека над 200 македонски...

Свет9 часа

Јужна Кореја со „Астра зенека“ ги вакцинира лицата помеѓу 30 и 60 години

Јужна Кореја продолжува со вакцинацијата на лица под 60-годишна возраст со вакцината на „Астра зенека“. Корејската агенција за контрола и...

Македонија10 часа

Утре ќе се вакцинираат новинарите над 40 години

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во...

Европа21 час

Малолетник со македонско потекло уапсен во Виена, се заканувал со тероризам оти Курц не му одговорил на пораките

Aвстриската полиција уапси 15-годишен Австриец со македонско потекло за закана за терористички напад во центарот на Виена, пренесе „Танјуг“. Малолетникот се...

Македонија24 часа

Филипче: До колективен имунитет само со вакцинација на голем број граѓани

Процесот на имунизација е пред нас и само со вакцинација на голем број граѓани ќе успееме да стекнеме колективен имунитет,...

Македонија1 ден

Нови 1.092 случаи на заразени, починаа 32, а оздравеа над 2.000 лица

Во последните 24 часа се направени 5.569 тестирања, а регистрирани се 1.092 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 452,...

Македонија1 ден

(Видео) Разбиена група на нарко-дилери, запленета дрога во вредност над 800 илјади евра

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над...

Свет1 ден

Кина дневно произведува 5 милиони дози вакцини, целта е да достигне 3 милијарди годишно

Кина веројатно ќе произведе три милијарди дози од вакцината против Ковид-19 до крајот на годината, изјави официјален претставник на Националната...

Топ1 ден

Три лица осомничени за силување на 18-годишна девојка во Струмица

Против три лица поднесена е кривична пријава за силување на 18-годишна девојка од Струмичко и за помагање во извршување на...

Македонија1 ден

ВМРО-ДПМНЕ на протест: Од коронавирус починаа 4.150 граѓани, тоа е како преку ноќ да го снема Крушево

Обвинувања за справувањето на власта со состојбата со коронавирусот и пораки за оставка на министерот за здравство, Венко Филипче и...

Македонија1 ден

Вработени во обвинителството, медиумите и инспекциските служби ќе се вакцинираат следната недела

Следната недела ќе почне вакцинирањето на вработените во обвинителството, судовите, инспекциските служби, новинарите и медиумските работници. Со нив, се очекува...

Свет1 ден

„Фајзер” и „Бионтек” бараат нивната вакцина да се користи за деца од 12 до 15 години

Фармацевтската компанија „Фајзер“ и нејзиниот германски партнер „Бионтек“ побарале од Управата за храна и лекови на САД итно проширување на...

Свет1 ден

„Ковакс“ ќе испорача третина од милијарда вакцини до средината на годинава

Меѓународната програма за споделување вакцини „Ковакс“ планира да испорача низ сиромашните земји од светот една третина од милијарда дози вакцини...

Македонија2 дена

Потврдени 1.174 нови случаи на коронавирус во Македонија, починаа 42 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 1.174 нови случаи на коронавирус, починаа 42 лица, а оздравеа 811, соопшти...

Македонија2 дена

Приведен висок полициски службеник, запленета дрога вредна над 800.000 евра

Полицијата заплени дрога вредна над 800.000 евра, а приведен е висок полициски службеник, објави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски....

Досие