Контакт

Спорт

Чеко Перез со јавно извинување до сопругата по бурната забава во Монако

Објавено пред

Формула 1 возачот на Ред бул рејсинг, Серхио Перез јавно се извини на својата сопруга Карола Мартинез, откако се појави видео на кое танцува со една жена на забава по неговата победа на Монако ГП трката, велејќи дека се работело за „лоша забава“, која тој „не знаел да ја контролира“.

dobivaj vesti na viber

„Ги видов видеата кои се појавија на социјалнтие мрежи и ја преземам одговорноста. Се работеше за лоша забава која не знаев да ја контролирам. Луѓето кои се блиски до мене ги знаат моите вредности и мојот карактер. За тие кои прашуваат, јас и мојата сопруга сме посилни од било кога. За тие кои сакаат да не повредат им посакувам најдобро. Ви благодарам за љубовта и се извинувам на тие кои ме сакаат бидејќи ваквите видеа не ме претставуваат мене“, вели Перез.

Перез се ожени со Карола во јуни 2018 година и неодамна го доби третото дете, синот Емилио. Нивниот најстар син Серхио Јуниор има четири години, а ќерката Карлота има две.

 

Спорт

Никола Серафимов се збогува со Залагерсег, но ќе остане во Унгарија

Објавено пред

Maкедонскиот фудбалски репрезентативец Никола Серафимов го напушта Залагерсег, но ќе остане во Унгарија. Тој во наредните денови треба да го реализира трансферот во МОЛ Фехервар.

dobivaj vesti na viber

„Сакам да кажам – благодарам за сè! Ова беше прекрасна авантура со одлични соиграчи, тренерски штаб и навивачи. Имам најубави спомени и ви посакувам среќа во иднина, сега дојде време за разделба“, објави Серафимов за периодот поминат во досегашниот клуб.

Тој имаше одлична сезона во дресот на Залагерсег, одигра 31 натпревар и постигна четири гола.

Прикажи повеќе...

Спорт

Лука Јовиќ на позајмица во Фиорентина

Објавено пред

Српскиот интернационалец Лука Јовиќ го напушта Реал Мадрид и ќе замине на едногодишна позајмица во Фиорентина. Три гола и пет асистенции е ефектот што го постигна Лука Јовиќ во дресот на „кралевите“ на 51 натпревар за клубот. Тоа не го убеди Карло Анчелоти да го задржи на „Сантијаго Бернабеу“.

dobivaj vesti na viber

Шпанскиот гигант го доведе во летото 2019 година во трансфер вреден 63 милиони евра од Ајнтрахт, го врати таму на позајмица, а сега му најде нов клуб за следната сезона.

Реал ќе му исплати половина од годишната плата во Фиорентина, односно три милиони евра. Тосканскиот клуб ќе додаде исто толку. По истекот на позајмицата, Фиорентина нема право да го откупи неговиот договор.

Прикажи повеќе...

Спорт

Барселона ја зголеми понудата за Левандовски

Објавено пред

Барселона ја зголеми понудата до Баерн Минхен за Роберт Левандовски на 40 милиони евра, плус пет милиони евра бонус, објавија германските медиуми. Откако прво понудија 32, а потоа 35 милиони, челниците на каталонскиот клуб уште еднаш ја зголемија понудата.

dobivaj vesti na viber

Според „Билд“, Баерн бара 60 милиони евра за најдобриот светски фудбалер во изборот на ФИФА во последните две години. Неговиот договор со баварскиот клуб истекува следната сезона, кога ќе наполни 34 години.

Трансферот на Левандовски зависи од уште едни преговори. Барселона би можела да го продаде Холанѓанецот Френки де Јонг на Манчестер Јунајтед за 65 милиони евра и на тој начин да добие средства за Левандовски.

Прикажи повеќе...

Најново

Економија20 минути

РКЕ: Цената на електрична енергија во просек ќе се зголеми за 7,4 %

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлуки со кои просечната цената за електрична енергија за 98,8% од домаќинствата...

Европа53 минути

Ердоган за договорот со Финска и Шведска: Го добив она што го барав

Турција ќе побара од Шведска и Финска да екстрадираат 33 члена на движењето ПКК и на Фето, кои ги смета...

Македонија1 час

Регистрирани 148 новозаразени од коронавирус, има едно починато лице

Во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа биле направени...

Македонија2 часа

Има зголемување на бројот на заразени од коронавирус, објави Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок констатира дека има зголемување на бројот на позитивни случаи на Ковид-19 во однос...

Македонија3 часа

(Видео) Почна самитот на НАТО во Мадрид – Пендаровски ја предводи македонската делегација

Денеска, во Мадрид и официјално почна самитот на НАТО, на кој учествува претседателот Стево Пендаровски и ја предводи македонската делегација....

Свет3 часа

Бајден: Путин го наруши мирот во Европа, сега ние стапуваме на сцената

Американскиот претседател Џо Бајден најави ново распоредување на американски војници во Европа. „Путин го наруши мирот во Европа. САД и...

Европа4 часа

Санчез до Путин: Нема да победите

Русија претставува директна закана за безбедноста на земјите од НАТО, кои се собраа на самитот во Мадрид, изјави генералниот секретар...

Европа6 часа

(Видео) Најголема безбедносна операција во поновата историја – зголемено полициско присуство пред самитот на НАТО во Мадрид

Речиси 10.000 припадници на безбедносните сили се распоредени во Мадрид пред денешниот почеток на дводневниот самит на НАТО. Самитот ќе...

Свет6 часа

Џонсон: Ако Путин беше жена, немаше да ја нападне Украина

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека рускиот претседател Владимир Путин нема да ја нападнел Украина доколку бил жена и дека...

Спорт16 часа

Нуров со злато за Македонија на Медитеранските игри!

Магомедгаџи Нуров го освои златниот медал во борење во категоријата до 97 килограми на Медитеранските игри во Оран, Алжир, откако...

Свет16 часа

Пристигна првата реакција на Москва за влезот на Шведска и Финска во НАТО

Русија е толку моќна сила што приемот на Шведска и Финска во НАТО пактот не е важен во глобална стратешка...

Европа18 часа

Ердоган попушти – постигнат договор за членство на Финска и Шведска во НАТО

Турција го поддржа членството на Финска и Шведска во НАТО, соопшти кабинетот на финскиот претседател Саули Нииниште. Во меѓувреме потврда...

Македонија18 часа

Мицкоски: Власта на дивјачки начин прави дефокус од тешкиот живот, инфлацијата и предавството со Бугарија

Срам за демократијата, очигледно дека некој ги охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да...

Свет19 часа

Макрон: Русија не смее да ја добие војната во Украина

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска по самитот на Г7 во Германија изјави дека плановите на Русија во Украина ќе пропаднат....

Македонија20 часа

ИДЧПД: Адеми е недостоен да ги претставува граѓаните

Институт за демократија, човекови права и дигнитет – Скопје го осудува вчерашниот инцидент во македонското собрание. Оттаму жалат што повторно...

Македонија22 часа

И денес тензично на Комисијата за европски прашања, потпретседателката не дозволи процедурални обраќања

Пратеничката Дафина Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ побара процедурални обраќања, а не амандманска расправа за измените на Законот за работни односи. Таа...

Македонија22 часа

Силјановска-Давкова: И за лаик е јасно законот кој доведе до тепачка не може да одредува пензионирање на судии и обвинители

Пратеничката Гордана Силјановска-Давкова од ВМРО-ДПМНЕ посочи дека не и е јасно како на дел од судиите и обвинителите им се...

Македонија23 часа

Нови 168 ковид-позитивни – нема починати

Во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се...

Македонија1 ден

Високи тонови и караница во Собранието, каде што вчера имаше тепачка

Со високи тонови и карање почна денешната седница на Комисијата за европски прашања, каде што вчера имаше тепачка. Координаторот на...

Регион1 ден

Одел во Грција на одмор со семејството, го уапсиле за воени злосторства

Соседна Грција одредила притвор за 59-годишен српски државјанин, кој е уапсен по европска потерница од хрватските власти поради воени злосторства...