Контакт

Актуелно

Македонија16 минути

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјава

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата. Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче,...

Македонија30 минути

Лични карти може да се подигнат и на денот на гласањето

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека управните служби при МВР на територијата на целата држава на денот на...

Македонија52 минути

Планинар синоќа залутал на косовска територија, утрово е пронајден на бачило

Утрово е пронајден 42-годишен планинар од планинарското друштво „Љуботен“, кој синоќа залутал на косовска територија. Тој се движел во група...

Македонија2 часа

Притвор од 8 дена за насилникот од автокампот „Градиште“

Охридското Обвинителство поднесе предлог за определување мерка притвор за 32-годишниот скопјанец, кој на 10 јули во Охрид, во автокампотот „Градиште“,...

Регион5 часа

Српски доктор открива: Обдукциите на починатите од Ковид-19 се ужасни, белите дробови им се уништени

Српскиот кардиохирург Миљко Ристиќ денеска изјави дека обдукциите на оние кои починале од коронавирус покажале зачудувачки и крајно загрижувачки податоци....